top of page
Szukaj

Hybryda się nie trzyma? Zapoznaj się z tymi wskazówkami!


manicure hybrydowy

Wraz ze wzrostem tempa życia, oczekiwania kobiet wobec kosmetyków, zwłaszcza tych dedykowanych manicure, zaczęły rosnąć. Trwałość stała się kluczowym kryterium, co skłoniło do odejścia od klasycznych lakierów na rzecz lakierów hybrydowych. Jednak, czy tylko stylistka decyduje o trwałości manicure? Nie do końca. Zarówno stylistka, jak i sama klientka mają istotną rolę w utrzymaniu pięknego i trwałego manicure.


Aspekty, na które powinna zwrócić uwagę Stylistka:

 • Prawidłowe przygotowanie płytki do nałożenia produktu – stylistka już od etapu ściągania poprzedniej pracy musi prawidłowo wykonać każdy etap 🪜Niedokładne usunięcie poprzedniej masy oraz nabłonków, chaotyczne lub niedokładne zmatowienie mogą już na starcie zepsuć finalny efekt stylizacji, zgodnie z zasadą ,,na złych fundamentach dom się nie utrzyma”.

 • Prawidłowe odtłuszczenie - jest to praktycznie ostatni moment Klientki na szybki skok do toalety, łyk kawy czy odpisanie na wiadomość. Po odtłuszczeniu musimy zwrócić uwagę na to, aby Klientka nigdzie nie dotknęła, nawet "tylko na sekundkę".

 • Ogólny stan płytki - hybryda na miękkich, zniszczonych paznokciach nie będzie trwała, dlatego tak ważne jest unikanie nieumiejętnego ściągania poprzedniej stylizacji czy przepiłowywania.

 • Jakość używanych lub wadliwej jakości produktów.

 • Niedokładna aplikacja produktu - zalane skórki, zbyt gruba czy zbyt cienka warstwa bazy, lakieru lub topu sprawiają, że lakier odchodzi od płytki paznokcia, tworzą się zapowietrzenia.


Natomiast od Ciebie Klientko również wiele zależy, dlatego zapoznaj się z tymi wskazówkami:


 • Odwiedzaj swoją stylistkę REGULARNIE - wraz ze wzrostem paznokcia przesuwa się również położona na nim masa. Kiedy produkt przesunie się za bardzo ku wolnemu brzegowi, obciąży go i spowoduje jego osłabienie lub złamanie.


 • Ale jest jeszcze jeden powód, dla którego nie należy przekraczać terminu noszenia stylizacji, a mianowicie trwałość produktów ściśle określone przez producentów produktów do stylizacji paznokci 🛟 (od 14 do maksymalnie 21 dni). Wyznaczają one czas, po którym produkt traci swoje właściwości. Materiał po tym okresie staje się kruchy, podatny na odspojenie, może pękać. W efekcie paznokcie stają się podatne m.in. na uszkodzenia mechaniczne.


 • Regularnie wykonuj badania krwi, dbając o swoje zdrowie! Na trwałość stylizacji paznokci często mają wpływ problemy z gospodarką hormonalną, która odpowiada za jakość naszych paznokci. Przykładem są choroby tarczycy, przy których obserwujemy obniżoną trwałość manicure. Hybryda wówczas szybko odchodzi od płytki paznokcia.


 • Nie skub skórek ani paznokci - mikro uszkodzenia stylizacji spowodują większe uszkodzenia, a ostatecznie duże zapowietrzenie, gdzie będą dostawały się zabrudzenia.


 • Nie drap oraz nie podważaj! Hybryda to nie beton, a przy częstym używaniu paznokci do drapania, skubania lub podważania piłujemy wolny brzeg, a w konsekwencji powodujemy odpryski.


 • Nawilżaj skórki! Pod skórkami jest macierz, która produkuje komórki paznokciowe. Dbanie o wał około paznokciowy to dbanie także o kondycję paznokcia. Zadbane skórki to zdrowszy paznokieć.


 • Stosuj rękawiczki do sprzątania, pracy w ogrodzie lub pracy z detergentami - niektóre środki mają w składzie substancje rozpuszczające produkty do stylizacji paznokci.


 • Nie gryź pazurków ani skórek! Szkoda ząbków, już nie wspominając o zarazkach wprowadzanych do jamy ustnej z dłoni.


 • Nawilżaj swoją skórę od środka! Pijąc dużo wody.Teraz wspólnie zadbamy o Twoją stylizację!

10 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page