top of page
Szukaj

W czym pomoże Ci Oczyszczanie Wodorowe?


oczyszczanie wodorowe

Na czym polega

Oczyszczanie Wodorowe?


Zabieg oczyszczania wodorowego,

w głównej mierze opiera się na przenikaniu wodoru do głębszych warstw skóry, przy pomocy nasyconego strumienia wody. Głównym efektem zabiegu jest złuszczenie nadmiaru martwych komórek naskórka, w tym zaskórników oraz działanie przeciwwolnorodnikowe. Wodór dzięki swoim niewielkim rozmiarom i małej masie, może przeniknąć do głębszych warstw skóry. Po dotarciu, eliminuje wolne rodniki, które są jedną z głównych przyczyn starzenia się skóry.


Główne etapy zabiegu:


Pierwsze etapy zabiegu mają oczyścić skórę zarówno mechanicznie, jak i na poziomie komórkowym - działając antyoksydacyjne. W zabiegu wykorzystywana jest specjalna głowica zasysająca skórę w polu zabiegowym, z jednoczesnym uwalnianiem cząsteczek wodoru. Dzięki temu, skóra jest odpowiednio przygotowana do dalszych części zabiegu.


W kolejnym etapie zabiegu oczyszczania wodorowego, wykorzystujemy zjawisko elektroporacji. Co to znaczy?

Elektroporacja jest zjawiskiem fizycznym gdzie, dzięki impulsom elektrycznym, wytwarzanym przez głowicę, dochodzi do tymczasowej dezintegracji struktury błon komórkowych, przez co skóra staje się bardziej przepuszczalna dla substancji terapeutycznych. Inaczej mówiąc, pod wpływem zjawiska elektroporacji tworzą się mikrokanały w skórze. Te z kolei pomagają dotrzeć głębiej substancjom aktywnym, używanych podczas zabiegu. Zabiegowiec przed rozpoczęciem pracy głowicą z mikroprądami dobiera odpowiedni preparat, do potrzeb skóry klienta. Następnie różnymi głowicami (w zależności od pola zabiegowego) wtłacza preparat w skórę.


Etapem kończącym jest nałożenie preparatu w postaci maski, w zależności od cech indywidualnych skóry pacjenta zabiegowiec dobiera maskę oraz głowicę.


Pierwsza z nich, jadeitowa osiąga temperaturę nawet 55 stopni Celsjusza. Energia spod głowicy ma za zadanie pobudzić komórki do produkcji kolagenu. Dzięki podwyższeniu temperatury tkanek, włókna kolagenowe obkurczają się. Rezultatem jest zwiększenie napięcia i elastyczności skóry.


Głowica chłodząca zaś, pod odpowiednio dobraną maską koi skórę, obkurcza naczynia krwionośne oraz, dzięki emitowaniu światła niebieskiego, działa antybakteryjnie.


Finałem zabiegu jest aplikacją kremu pod oczy oraz kremu do twarzy, które również dobiera zabiegowiec, dopasowując produkt do potrzeb skóry klienta.


Czy zabieg oczyszczania wodorowego, to jedynie oczyszczenie skóry?


Zabieg oczyszczania wodorowego, mimo że kojarzy się jedynie z oczyszczeniem skóry, działa wielokierunkowo. Oczywiście, oczyści skórę z martwego naskórka oraz zaskórników, ale jednocześnie zadziała „wymiatająco” na wolne rodniki tlenowe. W zależności od preparatów dobranych przez kosmetologa, uzyskamy efekt zrewitalizowanej, odżywionej oraz głęboko nawilżonej skóry, o wyrównanym kolorycie.


Komu zatem dedykowany jest zabieg oczyszczania wodorowego?


Zabieg świetnie sprawdzi się w przypadku cery:

  • zmęczonej, pozbawionej blasku,

  • suchej,

  • odwodnionej,

  • z oznakami starzenia,

  • wszechstronność zabiegu pozwoli na osiągnięcie zadowalających efektów, również przy skórze z przebarwieniami, czy oznakami starzenia,

  • ze względu na działanie kojące, antybakteryjne oraz regulujące poziom wydzielanego sebum, świetnie się sprawdzi u osób borykających się z trądzikiem, czy nadprodukcją łoju.

Skóra bezpośrednio po zabiegu jest napięta, miękka oraz nawilżona, w związku z tym sprawdzi się jako zabieg bankietowy, przed ważnym wydarzeniem.


Ile należy wykonać zabiegów, aby zauważyć efekty?


Aby zmaksymalizować efekty, najlepiej wykonać zabieg oczyszczania wodorowego w serii 3-4 zabiegów, w odstępach 2-3 tygodniowych. Liczba zabiegów oraz odstępy miedzy nimi ustalane są indywidualnie przez zabiegowca, w zależności od rodzaju problemu i typu skóry. Dla podtrzymania efektów zaleca się wykonanie oczyszczania wodorowego raz na 1-2 miesiące.


Tak jak opisano wyżej, zabieg świetnie sprawdzi się przed ważną okolicznością, gdzie zależy nam na rozświetlonej, nawilżonej skórze z efektem liftingu.


Jakie są przeciwskazania do wykonania zabiegu oczyszczania wodorowego?


Do głównych przeciwskazań możemy zaliczyć:

  • aktywne choroby skóry,

  • patologiczne stany chorób przewlekłych (nowotwór, cukrzyca, epilepsja itp.)

  • ciąża oraz karmienie piersią

  • bezwględnym przeciwskazaniem, jest również wykonanie zabiegu u osób, które w ostatnich 4 tygodniach miały wykonywane zabiegi z zakresu: eksfoliacji, zabiegi iniekcyjne, czy przyjmowanie retinoidów doustnych.


CIEKAWOSTKA! Badania potwierdzające skuteczność zabiegu oczyszczania wodorowego.


Na terenie Instytutu Nauk Medycznych Uniwersytetu Opolskiego zbadano grupę dorosłych kobiet. Grupa badaczy sprawdzała wpływ zewnętrznego oczyszczania wodorowego na parametry skóry i trądzik pospolity. W badaniu przeprowadzono 4 sesje oczyszczania wodorowego w odstępach 7-dniowych.


Wyniki badania:


Po wykonanej serii zabiegów z wykorzystaniem oczyszczania wodorowego odnotowano poprawę kondycji skóry objętej zmianami trądzikowymi u grupy kobiet. Zaobserwowano, że zabieg oczyszczania wodorowego może pozytywnie wpłynąć na redukcję zmian skórnych i zwiększenie nawilżenia, a także zmniejszenie nadprodukcji sebum, u osób cierpiących na trądzik pospolity.

Aktywny wodór, uważany za jako jeden z najsilniejszych przeciwutleniaczy, przeciwdziała procesowi starzenia się oraz łagodzi stany zapalne i stres oksydacyjny. Ze względu na toczący się stan zapalny w przebiegu trądziku, silne działanie antyoksydacyjne jest, tak kluczowe w terapii tej dermatozy.Bibliografia:
Artykuł przygotowała

inż. Gabriela Pęska

Kosmetolog Aleja Piękna - kosmetologia holistyczna

36 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page