top of page
Szukaj

NAJLEPSZE zabiegi przeciwzmarszczkowe
Czym są zmarszczki?

Zmarszczki to widoczne bruzdy lub fałdy na skórze. Zmarszczki o szerokości i głębokości mniejszej niż 1 mm definiuje się jako drobne, zmarszczki większe niż 1 mm jako grube.


Jakie są przyczyny powstawania zmarszczek?

Przyczyną ich powstawania są zmiany zachodzące w skórze w procesie starzenia, przede wszystkim:

  • wiotczenie skóry wskutek utraty kolagenu i elastyny,

  • przesuszenie skóry, ubytek kwasu hialuronowego,

  • zmniejszenie zawartości lipidów w naskórku,

  • osłabienie aktywności gruczołów łojowych i potowych wraz z wiekiem.

Do powstawania zmarszczek w dużym stopniu przyczyniają się czynniki zewnętrzne i styl życia, np. promieniowanie UV (odpowiada za 80% widocznych oznak starzenia), nieodpowiednia dieta oraz palenie papierosów. Zmarszczki mogą powstawać również na skutek nagłej utraty masy ciała. Najszybciej pojawiają się na twarzy, szyi, dekolcie, a także dłoniach, a więc w miejscach najbardziej eksponowanych na wpływ środowiska i słońce.


Jak opóźnić powstawanie zmarszczek?


Wybierając kosmetyki na zmarszczki do codziennej pielęgnacji, warto postawić na składniki antyoksydacyjne (np. witamina C), nawilżające (np. kwas hialuronowy), stymulujące produkcję kolagenu i elastyny (np. witamina A - retinol i jej pochodne) oraz rozluźniające działanie mięśni mimicznych (np. peptydy).

Krem z filtrem przeciwsłonecznym to podstawa w prewencji przeciwzmarszczkowej.
Najlepsze zabiegi przeciwzmarszczkowe w gabinecie kosmetologicznym


Mezoterapia mikroigłowa

Mezoterapia mikroigłowa znalazła zastosowanie w terapii wielu problemów i defektów estetycznych skóry. Jest skutecznym narzędziem w profilaktyce przeciwstarzeniowej, w niwelowaniu zmarszczek, przebarwień, biorewitalizacji skóry, redukcji cellulitu, minimalizowaniu blizn i rozstępów oraz przeciwdziałaniu wypadaniu włosów i stymulacji ich wzrostu. Zabieg polega na wykonywaniu mikrootworów w skórze przy użyciu pena wyposażonego w mikroigły o różnej długości. Technika mikronakłuwania wykazuje silne właściwości regenerujące. Liczne mikronakłucia, powodują mikrourazy, które wywołują reakcję zapalną, stymulując naturalne procesy regeneracji. Podczas mikrokrwawienia dochodzi do uwolnienia czynników wzrostu, które stymulują aktywność fibroblastów. W ten sposób dochodzi do wzmożonej produkcji kolagenu, elastyny i glikozaminoglikanów. Mikronakłucia w skórze tworzą mikrokanaliki, umożliwiając przedostanie się składników aktywnych w głębsze warstwy skóry.


Mezoterapia igłowa

Jest ona najstarszą z metod mezoterapii. Zabieg polega na podaniu w formie iniekcji substancji czynnych. Iniekcje wykonywane są śródskórnie lub podskórnie. Obecnie mezoterapia zajmuje szczególne miejsce w kosmetologii, jako zabieg odmładzający, regeneracyjny, rewitalizujący, ujędrniający, wygładzający (twarz, szyję, dekolt, grzbiet dłoni), liftingujący (powieki), redukujący przebarwienia, trądzik, cellulit i rozstępy, odleżyny, keloidy, blizny, łagodzący oparzenia oraz redukujący tkankę tłuszczową. W mezoterapii stosuje się roztwory do iniekcji, które stanowią zazwyczaj mieszaninę kilku substancji rewitalizujących i regenerujących, tzw. koktajle. Substancje aktywne powinny być odpowiednio dobrane w zależności od rodzaju zabiegu i potrzeb pacjenta.
Radiofrekwencja mikroigłowa

RF mikroigłowa świetnie sprawdza się w liftingu skóry twarzy, szyi czy brzucha, jest skuteczna w usuwaniu zmarszczek, szczególnie w trudnych okolicach (warga górna, pod oczami), przebarwień, blizn, szczególnie typu ‘ice-pick’, czyli tzw. blizn zanikowych, które są często pozostałością po przebytym trądziku oraz rozstępów. Zabieg polega na nakłuwaniu i kontrolowanym poparzeniu skóry. Zarówno głębokość nakłuwania jaki i czas oraz intensywność ogrzewania możemy dowolnie regulować, w zależności od okolicy ciała oraz rodzaju zmiany poddawanych leczeniu. Nakłucie jak i podgrzanie powoduje częściowe uszkodzenie struktury skóry, a to z kolei wywołuje silną stymulację do regeneracji. W miejscu zniszczonej powstaje nowa tkanka, która jest młoda i posiada prawidłową budowę.

8 wyświetleń0 komentarzy

Ostatnie posty

Zobacz wszystkie

Comments


bottom of page