Rozwiązanie dla Twojej wiotkiej skóry - radiofrekwencja mikroigłowa!
Zaktualizowano: 30 paź

Metoda ta swoją skuteczność zawdzięcza połączeniu dwóch technik zabiegowych: mikronakłuwania oraz podgrzewania skóry przy pomocy fal radiowych.
Działanie fali radiowej polega na podgrzaniu tkanek na poziomie skóry właściwej. Efekt podgrzania powstaje w wyniku przepływu przez skórę prądu o wysokiej częstotliwości, wynika on z działania zewnętrznego zmiennego pola elektromagnetycznego, które powoduje ruch jonów w tkance. W efekcie dochodzi do obkurczenia włókien kolagenowych oraz stymulacji produkcji nowego kolagenu, rezultatem jest wzrost sprężystości skóry w polu zabiegowym. Pełna przebudowa kolagenu trwa około 90 dni, stąd też trwałe efekty będą widoczne dopiero po kilku miesiącach.
Unikalne połączenie
Zastosowanie połączenia działania fali radiowej oraz mikronakłucia umożliwia uniknięcie silnego rozgrzewania skóry. W pojedynczym użyciu fali radiowej skóra musi zostać silnie rozgrzana, aby energia trafiła do głębszych warstw skóry. W przypadku połączenia RF z mikronakłuwaniem możemy precyzyjnie dotrzeć do pożądanej destynacji w skórze, bez oparzeń na powierzchni. Precyzyjność podczas zabiegu z mikronakłuciem pozwala również na osiągnięcie lepszych efektów terapeutycznych.
Radiofrekwencja mikroigłowa - działanie, wskazania
Zabiegi radiofrekwencji są stosowane w zabiegach spowalniania naturalnych procesów starzenia się skóry. Przede wszystkim ze względu na mobilizację włókna kolagenowego do odbudowy, radiofrekwencja mikroigłowa przynosi widoczne rezultaty w poprawie sprężystości oraz struktury skóry. Modeluje owal twarzy oraz daje efekt liftingu. Podobny rezultat możemy zauważyć przy stosowaniu RF mikroigłowego na okolice oka, szyi czy dekoltu.
Zabiegi z wykorzystaniem RF są popularnie stosowane w obszarach, gdzie skóra ulega szybkiemu procesowi zwiotczenia, np. ramiona, uda, czy brzuch. Jest świetnym rozwiązaniem u kobiet z nadmiarem skóry na brzuchu po ciąży, bądź u posiadaczek nieestetycznych blizn po cesarskim cięciu. Zabiegi z użyciem radiofrekwencji można stosować również w terapii cellulitu. Ciepło wytwarzane podczas zabiegu pozytywnie wpływa na normalizację struktury tkanki łącznej, uruchamia drenaż limfatyczny likwidując obrzęki, rozbija cellulitowe złogi tłuszczowe. Dodatkowo wykazano, że fale oddziałują także na tkankę podskórną, gdzie zachodzi zjawisko lipotermolizy. Pod wpływem RF trójglicerydy komórki tłuszczowej rozpadają się na kwasy tłuszczowe i glicerol, uwalniane są do przestrzeni międzykomórkowej, gdzie dalej ulegają procesom metabolicznym. W konsekwencji komórka tłuszczowa zmniejsza swoją objętość.
Wskazania do zabiegu:
likwidacja blizn (w tym blizn potrądzikowych)
likwidacja rozstępów
ujędrnienie struktury skóry
podniesienie owalu twarzy, podbródka
spłycenie zmarszczek
odbudowa kolagenu w wiotkiej skórze
zmniejszenie przebarwień
redukcja cellulitu.
Radiofrekwencja mikroigłowa - przebieg zabiegu
Zabieg polega na jednoczesnym nakłuwaniu skóry pozłacanymi mikroigłami oraz ogrzewaniu tkanek za pomocą fal elektromagnetycznych. Podczas każdego zabiegu używane są sterylne, jednorazowe kartridże wyposażone w igły. Dzięki czemu zabieg jest nie tylko precyzyjny, ale i bezpieczny. Zabiegowiec dobiera odpowiednią długość wkłucia, które może docierać nawet do 3 mm w głąb skóry. Innowacyjna głowica pozwala na dokładne ustawienie mocy fali i głębokości. Powstałe mikrouszkodzenia termiczne pobudzają tkanki do odbudowy, w wyniku czego stare struktury zastępowane są nowymi, sprężystymi włóknami kolagenowymi.
Zabieg nie wymaga długiego okresu rekonwalescencji.
Ile zabiegów należy wykonać aby zauważyć efekty?
Na proces terapeutyczny wpływa wiele czynników, między innymi defekt nad jakim będziemy pracować, obszar zabiegowy, zdolność skóry do regeneracji oraz pielęgnacja okołozabiegowa. Plan terapeutyczny oraz zalecenia pozabiegowe dobiera indywidualnie zabiegowiec, biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty.
Przeciwwskazania:
ciąża i okres karmienia piersią
choroby nowotworowe w okresie 5 lat od wyleczenia
ogniska zapalne i ropne bez możliwości naturalnego drenażu
ostre stany zapalne żył i naczyń limfatycznych
zakrzepica żylna
obecność metalowych implantów w tkankach objętych zabiegiem
ostre stany zapalne tkanek
rozrusznik serca
wiek dziecięcy
niezdiagnozowane zmiany skórne w obrębie pola zabiegowego
stan po zabiegach kosmetycznych, które mogą zmieniać fizjologiczną reakcję skóry na ciepło (peelingi, depilacja oraz inwazyjne procedury medyczne np. laser frakcyjny)
tendencja do powstawania bliznowców oraz blizn przyrosłych
okres zaostrzenia zmian w trądziku pospolitym, z wystąpieniem nacieków ropnych.